4. Śladami Quuen w Londynie

Oprócz Sherlocka Holmesa, Harry Pottera do Londynu pociągnęła mnie trzecia ukochana czyli QUEEN. Znalazłam w necie przewodnik śladami Queen w Londynie, ale jak się potem okazało z roku 2009 i w wielu sprawach był nieaktualny.
Przechodząc koło małego sklepiku z bardzo dziwnymi rzeczami, także pamiątkami i gadżetami zobaczyliśmy na  sprzedaż miniaturowe gitary. Szkoda, że nie zapytaliśmy o cenę, bo była tam gitara Briana Maya.
Odwiedziliśmy słynny dom, w którym mieszkał Freddie a teraz jego przyjaciółka Mary. Niestety nigdzie nie ma żadnej tablicy pamiątkowej ani chociaż napisu. Jedyne co upewniło nas, że to właściwe drzwi to podpisy na drzwiach :-) markerami w hołdzie Freddiemu oraz wcześniejsze zdjęcia, które widzieliśmy także w internecie.
Mur przy domu jest co jakiś czas myty i malowany tak, że nie widać na nim śladów napisów pozostawionych przez fanów.
Po tych odwiedzinach chcieliśmy znaleźć pub przy Garden Road gdzie podobno spotykali się członkowie zespołu, ale okazało się to niemożliwe, gdyż pubu już nie ma :-(

Dominium Theatre - tam udaliśmy się, aby zobaczyć pomnik Freddiego w Londynie. Niestety okazało się, że pomnik zniknął. Kupił go Roger i postawił w swoim ogródku, kiedy okazało się, że miał być zdjęty. A tak przedstawiał się pomnik przed zniknięciem:
Chcieliśmy odwiedzić jeszcze cmentarz gdzie odbyła się kremacja zwłok Freddiego i gdzie kiedyś była tablica pamiątkowa. Ale po dwóch wcześniejszych nieudanych próbach zobaczenia śladów Queen, zrezygnowaliśmy, gdyż dowiedziałam się jeszcze, iż tablica ta została usunięta ze względu na ochronę przed kradzieżą (😲).

Komentarze